Mogo savās mājās notur pārsvaru pirmajā fināla spēlē
21/03/2019

Ceturtdienas vakarā sākās līdzjutēju ilgi gaidītais hokeja saldais ēdiens – Rīgas derbijs HK Kurbads pret HK Mogo Latvijas čempionāta finālsērijā. Pirmais mačs nelika vilties, saglabājot intrigu līdz pat beigu sirēnai – uzvaru ar rezultātu 3:2 nosargāja Mogo komanda.

Spēli gana pasīvi iesāka Kurbads komanda, atdodot iniciatīvu mājiniekiem, tomēr droši turot aizsardzību. Vairāki bīstami pretuzbrukumi padodas arī viesiem, tomēr pirmie vārtus gūst Mogo – pēc Kriša Lipsberga metiena pirmais pie atlēkušās ripas ir Kaspars Saulietis, gūstot savus kārtējos vārtus izslēgšanas spēļu turnīrā. Pirmajā periodā liels pārsvars Mogo komandai.

Otrajā periodā krietni aktivizējas divkārtējie Latvijas čempioni, arvien biežāk apdraudot Renāra Kazanova vārtus. Mogo vārtsargs vienā spēles epizodē arī gūst traumu, un viņa vietu vārtos ieņem Henrijs Ančs. Tuvojoties perioda izskaņai, savus otros vārtus gūst Mogo komanda, kad nepiesegts pie Ulda Čalpas sargāto vārtu tālā staba atrodas Elviss Želubovskis, kurš panāk 2:0. Tūlīt pat gan Kurbads atgūst vienus vārtus, kad pamatīgā burziņā veiklākais izrādās Jānis Sprukts.

Trešajā periodā Sprukta piecinieks lieliski izspēlē, skaitlisko vairākumu, skaistus vārtus gūstot Mārtiņam Cipulim – 2:2! Mogo gan spēji veikli dot prettriecienu, kad ar veiksmīgu un tālu metienu Andrejs Lavrenovs vēlreiz spēj mājiniekus izvirzīt vadībā. HK Kurbads pieder iniciatīva līdz mača beigām, tomēr rezultātu mainīt vairs neizdodas.

Sērijā rezultāts kļūst 1:0 Mogo labā. Otrā spēle sestdien, 19.10 Mogo ledus hallē.