Vēsture

1996. gads ir nozīmīgs Latvijas hokeja vēsturē ne tikai ar Latvijas hokeja izlases iekļūšanu A grupā, bet arī ar hokeja komandas “Kurbads” dibināšanu.

HK “Kurbads” ir tās dibinātāju –  mitoloģiskā varoņa Jāņa Šīraka un nākamā komandas kapteiņa Anda Pikāna bērnības sapņu piepildījums, kur viņu kopīgā aizraušanās ar hokeju sākās, spēlējot hokeju ziemā uz vietējā Ķīšezera ledus.

Pēc vairākiem gadiem, klubam attīstoties, tika uzaicināti pievienoties un spēlēt komandā arī Anda Pikāna uzņēmuma SIA “Kurbads un Ko” klienti un citi hokeja entuziasti.

Daudzi atpazīstami hokeja spēlētāji un treneri no Latvijas un visas pasaules ir bijuši “Kurbads” komandas dalībnieki, tostarp Harijs Vītoliņš, Artūrs Irbe, Jānis Sprukts, Rodrigo Laviņš, Krišjānis Rēdlihs, Aleksandrs Macijevskis un Mārtiņš Cipulis.

1996

1996. gadā HK Kurbads izcīnīja 1. vietu amatieru līgas B grupā.

1997

1997. gadā amatieru līgas A grupā tiek dalīta 4/5 vieta.

1999

1999. gadā mūsu komanda pilsētā, kurā piedzimst vējš, — Liepājā sarīko Kurbada kausa izcīņu un lieliskas komandas spēles rezultātā izcīna 1. vietu.

Jaunā tūkstošgade komandai sākas ar nelielu sportisko krīzi. Komanda pāriet no amatieru līgas uz Oskara Miljona neatkarīgo amatieru līgu, kurā īpaši veiksmīgus rezultātus šajā gadā neuzrāda. 2000. gadā komandai neveicās arī Agni kausa izcīņā. Pēc neveiksmīgi pavadītā gada Kurbads nepadodas un veic vairākas izmaiņas komandas sastāvā.

2001

2001. gadā iepriekšējais treneris Aleksandrs Veselovs tiek nomainīts pret Oļegu Jurenko, kurš ievieš komandai jaunas vēsmas. Šajā sezonā komanda atgriežas jaunā kvalitātē un attaisno savu devīzi “Vīri ir klāt!”. Tiek izcīnīta 2. vieta neatkarīgās amatieru līgas regulārajā čempionātā un iegūta 1. vieta kausa izcīņā. Šajā gadā komanda piedalās nu jau otrajās izbraukuma spēlēs Somijā, un tās kļūst par vienu no komandas tradīcijām.

2002

2002. gadā tiek izveidota neatkarīgā hokeja līga ar četrām apakšgrupām un Kurbads cīnās par uzvaru superlīgā. Šai cīņai ļoti uzmanīgi seko līdzi visur esošie dzeltenzilie Kurbada fani, jo “Vīri ir klāt!!!”

2002./03. gada sezona HK Kurbads izcīna 2.vietu NAHL Superlīgas regulārajā čempionātā, par vienu punktu atpaliekot no čempionvienības HK “Royal tec,” tomēr tās pašas sezonas kausa izcīņā pretiniekiem netiek dotas ne mazākās cerības un kausu savā īpašumā iegūst HK Kurbads.

2003

2023. gada pavasarī ar Latvijas hokeja izlases spēlētāja Normunda Sējēja organizatorisko palīdzību H/K Kurbads ceļo uz Slovākiju, kur viņus eksaminē Slovākijas pirmās līgas klubi. Rezultātā viena uzvara, divi zaudējumi un neatsverama pieredze. 2004. gada decembrī H/K Kurbads piedalās Tallina CUP 2003, kur pārliecinoši izcīna uzvarētāju kausu finālspēlē pārliecinoši ar 10:3, pārspējot savus principiālos sāncenšus H/K “Anatta” pēc turnīra noslēguma H/K Kurbads uzaicina piedalīties nākamā gada turnīrā Tallina FOSTER|S CUP 2004.

2003./04. gada sezonā H/K Kurbads izcīna Otro vietu NAHL Superlīgas meistarsacīkstēs.

2003./04. gadā ar hokeja mecenāta Viestura Koziola atbalstu tiek sarīkots visu (izņemot virslīgas meistarsacīkstēs startējušo komandu) Latvijas labāko klubu kausa izcīņa, kuras finālā ar rezultātu 5:2 tiek pārspēts izsenais sāncensis H/K “Anatta.”
Latvijas Hokeja Savienības kausu izcīna H/K Kurbads!

2004

2004. gada vasarā H/K Kurbads izcīna pirmo vietu Kurbada  kausa izcīņā 2005, pārspējot H/K “Agni;” H/K “Lūsi,” kā arī Kauņas H/K “Kaunas veteranas.”

2024. gada rudenī H/K Kurbads izcīna uzvaru arī FOSTER’S CUP 2004 kausa izcīņā, turnīra gaitā pārspējot divus spēcīgākos Igaunijas klubus HC ’’Panter” un HC””Tartu valk 494,” kā arī Somijas pirmās līgas klubu HT “Vantaan kiekko.” Pēc spēles ar šo klubu savu amatu zaudē Somu komandas galvenais treneris.

2004./05. gada sezonā H/K Kurbads pakāpjas vienu soli augstāk Latvijas hokeja hierarhijā un piedalās Rīgas Atklātajās meistarsacīkstēs hokejā, kur sensacionāli izcīna pirmo vietu, tādejādi iegūstot tiesības nākamajā sezonā startēt Latvijas hokeja Everestā Virslīgas Meistarsacīkstēs, bet ņemot vērā to, ka klubs ir pus profesionāls un katram no spēlētājiem ir savs pamatdarbs, kluba vadība no šīs iespējas atsakās, ļaujot Latvijas hokeja virslīgā iesaistīties H/K “Latgale” no Daugavpils.

2005

2005. gada pavasarī H/K Kurbads piedalās LATGALE CUP 2005 (Kurbada kausa izcīņas pēctecis), kurā izcīna trešo vietu, sev priekšā palaižot H/K “Brest,” H/K “Latgale,” bet aiz sevis atstājot HC “Panter.”

2005. gada rudenī H/K Kurbads piedalās “FOSTER’S CUP 2005,” kurā izcīna trešo vietu. Uzvaru šajā turnīrā izcīna HC “Panter,” otro vietu iegūst Somijas pirmās līgas klubs HC “Montreal tampere,” bet noslēdz turnīra tabulu H/K “Latgale.”

2013-2014

2013./2014. gada sezona ieiet hokeja kluba vēsturē ar to, ka “Kurbads” piesaka sevi Latvijas čempionāta augstākajai līgai – Latvijas hokeja Virslīgai. Kardināli nomainās komandas komplektācija un tiek izvirzīts mērķis – čempiona tituls! Jau pirmajā sezonā tiek izcīnīts regulārā čempionāta uzvarētāju kauss, bet cīņā par galveno trofeju klubs finālā sešās spēlēs piekāpjas HS “Rīga/Prizma” komandai. Gads tiek noslēgts ar sudraba medaļām.

2014-2015

2015. gada sezona iesākta ar tādu pašu mērķi – tikai tituls. Sastāvs ir pamainīts un klubs ir gatavs cīnīties par čempionu kausu. Regulārajā čempionātā komanda Ginta Bisenieka vadībā ierindojas 3. vietā. Play-off izcīņas pusfinālā sērijā ar 3-1 pārspējot HK “Liepāja”, kas sastāvu bija pastiprinājusi vairākiem “Dinamo Rīga” spēlētājiem. Finālā tiekamies ar principiālajiem sāncenšiem HK “Mogo”! Sešu spēļu ilgā kaujā pārāki izrādās kreditori un HK “Kurbads” spēlētāji kaklā kar sudraba medaļas.

2015-2016

Saglabājot sastāva kodolu, HK “Kurbads” nemaina uzstādīto mērķi – kļūt par Latvijas čempioniem hokejā. Atjaunotajā Latvijas kausa izcīņā iekļūstam finālā, kur Arēnā Rīga līdzjutēju vētraini atbalstīti piekāpjamies HK “Mogo”. Regulārajā čempionātā vienība izcīna 3. vietu, līdz pat pēdējai spēlei spēkojoties par uzvaru. Ceturtdaļfinālā viegli uzveicam Leonīda Beresņeva trenēto HS “Rīga”. Pusfinālā tiekamies ar pērnā gada čempioniem “Mogo”. Pēc zaudējuma pirmajā spēlē turpmākajās HK “Kurbads” rāda atzīstamu sniegumu un uzvar sērijā ar 3-1. Finālā pretī stājas regulārā čempionāta uzvarētāji HK “Liepāja”. Sērijas gaitā nokļūstam iedzinējos 1-3, bet spējam mobilizēties un izraut 3-3. Sērijas izšķirošā spēle izvēršas intrigas pārpilna, pēc nokļūšanas zaudētājos pirmajā periodā ar 0:3, līdz spēles beigām spējam izlīdzināt rezultātu, bet papildlaikā veiksme uzsmaida liepājniekiem. Sudrabs.

2016-2017

Arī šajā sezonā HK “Kurbads” mērķi nemainās – Latvijas čempiona tituls un Latvijas kausa iegūšana! Latvijas kausā ceļš uz finālu nesagādā problēmas. Arī finālspēlē “Arēna Rīga” viss rit pēc scenārija, divreiz izvirzoties vadībā pret “Mogo”. Tomēr neilgi pirms sirēnas pretinieki rezultātu izlīdzina un papildlaikā gūst arī uzvaras vārtus. Latvijas čempionāta regulārajā sezonā pēdējā kārtā tiek izcīnīta otrā vieta, kas nozīmē automātisku kvalificēšanos uz pusfinālu, kur pretī stājas HK “Zemgale/LLU”. Uzvaras spēlēs pamīšus izcīna abas komandas, pēdējā spēlē Ogrē triumfējot “Kurbads” komandai. Finālā pretī stājas principiālie pretinieki “Mogo”. Pirmajās trīs spēlēs fortūna ir sāncenšu pusē. “Kurbads” nokļūst neapskaužamā situācijā – 0:3 finālsērijā. Tomēr komanda parāda raksturu un spēli no spēles rāpjas ārā no bezdibeņa, līdz nokļūst līdz septītajai finālspēlei, kur trillera cienīgos notikumos pirmo reizi kluba vēsturē tiek iegūts čempiona tituls! “Kurbads” Latvijas čempions!

2017-2018

Uzvara čempionātā paver jaunas iespējas klubam – ar sekmīgu prezentāciju tiek iegūtas tiesības Rīgā rīkot Kontinentālā kausa izcīņās otro kārtu, kas tiek sekmīgi pārvarēta, pārspējot lielākos konkurents Polijas klubu GKS Tychu. Nākamajā kārtā ar 8:4 tiek uzvarēti Rungsted Seier Capital, Dānijas kausa ieguvēji, ar minimālu rezultātu 2:4 zaudējums Baltkrievijas vicečempioniem, bet izšķirošajā spēlē par ceļazīmi uz finālu sāpīga sakāve ar 2:4 pret Šefīldas Steelers. Pašmāju čempionātā regulārā sezona tiek noslēgta otrajā vietā, pusfināla sērijā tiek pārspēts HK Liepāja, bet finālā ar 4-0 uzvarēta Zemgale/LLU komanda, aizstāvot Latvijas čempionu titulu!

2018-2019

Čempiona titula aizstāvēšana atkal rod iespēju izvirzīt savu kandidatūru Kontinentālā kausa rīkošanai savās mājās – šīs tiesības arī sekmīgi izcīnām. Savās mājās uzvaram visus mačus, tajā skaitā izšķirošo spēli ar HC Donbass – 2:1. Trešajā kārtā Francijas pilsētā Lionā pirmajā spēlē atzīstam Baltkrievijas kausa ieguvēju HC Gomel pārsvaru ar 2:6. Sīvā cīņā papildlaikā piekāpjamies Kazahstānas čempioniem Kokšetavas Arlan, bet noslēdzošajā mačā ar 3:2 pieveicam Francijas kausa ieguvējus. Latvijas čempionātu noslēdzam otrajā vietā, kas pusfināla sērijā pretī dod pērnā gada finālistus Zemgale/LLU. Nodemonstrējam lielisku sniegumu, nepārspējams vārtos ir Uldis Čalpa, ielaižot vienus vārtus visā sērijā. Sērija tiek uzvarēta ar 4:0. Fināls ir īsts saldais ēdiens hokeja līdzjutējiem – Rīgas derbijs HK Kurbads vs HK Mogo. Izbraukumu iesākam ar diviem ciešiem zaudējumiem, bet sēriju izlīdzinām mājās. Nākamos mačus uzvar Mogo komanda, sestās spēles papildlaikā nodrošinot sev Latvijas čempiona nosaukumu.

2021-2022

Piedaloties pirmo reizi Igaunijas hokeja čempionātā, 2021. – 2022. gada sezonā, HK Kurbads spējis ierindoties augstajā otrajā vietā gan regulārajā sezonā, gan izslēgšanas spēlēs. HK Kurbads komanda ir lepna, ka pēc ilgstošas pauzes, kad sporta sacensības netika aizvadītas valstī noteikto ierobežojumu dēļ, mūsu spēlētāji ir spējuši pierādīt sevi ļoti augstā līmenī. Dalība Igaunijas hokeja čempionātā ļāvusi nest Kurbads vārdu vēl tālāk, ļaujot tam skanēt plašākā mērogā!

2022-2023

HK Kurbads kļūst par Igaunijas “Coolbet” hokeja līgas čempioniem 2022./2023. gada sezonā. “Kurbads” Tallinā pie “Panter” hokejistiem ierādās, kad rezultāts sērijā pēc aizvadītām divām spēlēm bija neizšķirts 1-1. Pirmajā spēlē Rumbulā “Kurbads” tika pie panākuma ar 4:2, savukārt otrajā mačā “Panter” revanšējās pagarinājumā, izcīnot uzvaru ar 4:3. Bija zināms, ka Rumbulā sērija atgriezīsies tikai tad, ja pēc mačiem Tallinā joprojām būs līdzsvars, taču tā nenotika, un “Kurbads” kausu pacēla Igaunijas galvaspilsētā. Izbraukumā Tallinā HK Kurbads izcīnīja divas uzvaras, finālsērijā triumfējot ar 3-1. “Kurbads” hokejistiem šis ir pirmais čempiontituls ārpus Latvijas robežām.

2023-2024

Ar zaudējumu pusfinālā ir noslēgusies HK Kurbads astotā sezonā Latvijas hokeja virslīgā. Lai gan šoreiz atspēlēšanās intriga no 0-3 pret mūsu pretiniekiem HK Mogo izpalika, ar prieku atceramies atgriešanos Latvijas hokejā.

2023./2024. gada OHL sezona bija izaicinājumiem pilna, kas uz sasniegto 3. vietu gan regulārajā turnīrā, gan izslēgšanas spēlēs, liek paraudzīties no pavisam citas perspektīvas. Vēl lielāks gandarījums ir par HK Kurbads sastāvu, kas atzinīgi ļauj novērtēt Kurbads sporta skolas un tās vadītāja Toma Bluka darbu. Pāris gadu laikā, Toms ir izveidojis pilnu piramīdas sistēmu, kur tagad audzēkņiem ir iespēja sevi pierādīt arī Latvijas hokeja augstākajā līmenī. Tāpat priecājamies arī par spēju atkal piepildīt pilnas Kurbads ledus halles tribīnes, organizējot hokeja svētkus Rumbulā!

 

HK Kurbads soc tīklos
Atbalstītāji
Ģenerālsponsors
Atbalstītāji