Rīgas derbijā atkārtoti uzveicam Mogo
23/01/2020

Trešdienas vakarā hokeja līdzjutēji tika priecēti ar atkārtotu Rīgas derbiju – hokeja klubs Mogo savās mājās uzņēma principiālos sāncenšus HK Kurbads. Aizraujošā, intrigas bagātā mačā uzvaru svinēja viesi – 5:3.

Pirmais periods jau no paša sākuma bija vārtiem bagāts, vispirms Elviss Želubovskis izmanto mājas laukuma zināšanas un gūst vārtus, ripai atlecot no apmales tieši uz nūjas. Kurbads gan ilgi nepaliek atbildi parādā, skaitliskajā vairākumā sava metiena spēku un precizitāti nodemonstrē Mārtiņš Gipters. Nākamo soli sper Mogo, kas spēj izvirzīties vadībā, kad Andris Siksnis izraujas vienatnē pret Deniju Romanovski un atgūst pārsvaru mājiniekiem. Galavārds periodā gan ir HK Kurbads spēlētājiem – ātru pretuzbrukumu noslēdz Mārcis Zembergs ar precīzu metienu Henrija Anča sargātajos vārtos.

Otrais periods turpinās aktīvos uzbrukumos. Mogo trešo reizi mačā izdodas izvirzīties vadībā pēc Denija Romanovska kļūdas, kas izrādās viņa pēdējā spēlē. Kurbads atgūst iniciatīvu un drīz pēc Jāņa Straupes izveicības vārtu priekša izlīdzina rezultātu. Mirkli vēlāk fortūna vēlreiz nostājas ķēves dēlu pusē, kad kuriozus vārtus gūst Aleksandrs Galkins – 4:3 pēc 40 minūtēm.

Trešajā periodā tiesneši izlīdzina soda minūšu skaitu, liekot Kurbadam bieži spēlēt mazākumā. Tomēr viesi spēj organizēt aizsardzību un aukstasinīgi novadīt spēli līdz galam, kurai treknu punktu pieliek Sandis Zolmanis, raidot ripu tukšos vārtos.