Rīgas derbijā uzvar Kurbads!
24/11/2018

Sestdienas pēcpusdienā Kurbads ledus hallē norisinājās līdzjutēju sengaidītais Rīgas derbijs – duelis starp HK Kurbads un HK Mogo! Iegūstot lielu pārsvaru jau pirmajā periodā, uzvaru svinēja mājinieki – 5:2.

Pēc mierīgas izlūkošanas pirmajās minūtēs perioda vidusdaļu lieliski nospēlē Kurbads – Ēriks Žohovs ir pirmais pie atlēkušās ripas un raida to jau tukšos Renāra Kazanova vārtos. Pēc pāris minūtēm Mārtiņš Gipters ar skaistu metienu dubulto pārsvaru. Bet vēl pēc mirkļa Jēkabs Rēdlihs panāk jau 3:0. Varena ofensīva liek Mogo galvenajam trenerim Igoram Smirnovam veikt vārtsargu maiņu – Kazanova vietā stājas Henrijs Ančs.

Otro periodu Mogo iesāk ļoti enerģiski. Jau pavisam drīz arī izdodas gūt vārtus – Kaspars Saulietis ar elegantām māņkustībām izkārto sev metienu – samazinot rezultāta starpību līdz divām ripām. Kurbads vairākas reizes pārkāpj noteikumus, kas spēles iniciatīvu ļauj pārņemt Mogo hokejistiem. Pāris minūtes līdz spēles beigām Mogo realizē skaitlisko vairākumu, kad precīzs no zilās līnijas ir Renārs Demiters. Pēc diviem periodiem vairs tikai vienu vārtu pārsvars Kurbadam.

Kurbadam gan jau otrajā trešdaļas minūtē izdodas atgūt divu vārtu handikapu – ar precīzu metienu vārtu tuvējā stūrī izceļas Mārtiņš Porejs. Intrigu spēlē dzēš Mārtiņš Cipulis, no vārtu priekšas uzstādot spēles galarezultātu. Kurbads izcīna ļoti svarīgu uzvaru pret saviem principiālajiem pretiniekiem.

Nākamais mačs HK Kurbads paredzēts trešdien Kurbads ledus hallē pret turnīra līderiem HK Prizma.