Rīgas derbijs nepieviļ – aizraujošā mačā uzvaru izrauj Kurbads
27/02/2020

Trešdienas vakarā Mogo ledus hallē bija pulcējušies daudz hokeja saldā ēdiena – Rīgas derbija – piekritēji, lai noskatītos kārtējo trilleri hokeja kluba Kurbads un hokeja kluba Mogo mačā. Rezultātam mainoties teju ik minūti, uzvaru pēcspēles metienos izrāva hokeja klubs Kurbads.

Intriga neizpalika vēl labu laiku pirms mača sākuma, kad tika konstatēts, ka nedarbojas Mogo ledus halles tablo, tomēr LHF deva atļauju aizvadīt maču, izmantojot rokas hronometru, kam HK Kurbads neiebilda. Rīgas derbija aizraujošais duelis varēja sākties. Kurbads kuplais līdzjutēju pulks uzgavilē mača 12. minūtē, kad Lauris Bajaruns pārķer ripu pretinieku zonā un mirkli vēlāk to nogādā arī Henrija Anča cietoksnī. Neilgi pirms perioda beigām gan Elviss Želubovskis spēj izlīdzināt rezultātu, no vārtu priekšas pārspējot Uldi Čalpu.

Otrā perioda sākumā dominē notikumus laukumā diktē saimnieki, regulāri apdraudot Ulda Čalpas sargātos vārtus. Uldis glābj vairākkārtīgi, tomēr ir bezspēcīgs skaitliskajā mazākumā pēc Mika Lipsberga un Vladimira Mamonova metieniem, kas nodrošina Mogo jau divu vārtu pārsvaru. Zaudētie vārti liek aktivizēties Kurbads spēlētājiem – vispirms Dāvis Straupe ar skaistu metienu panāk 2:3,  bet tuvojoties beigu sirēnai, Lauris Bajaruns gūst savus otros vārtus mačā pēc elegantas Krišjāņa Rēdliha piespēles.

3:3 nozīmē aizraujošu trešo periodu, kas līdzjutējiem tiek arī sagādāts – vispirms Lauris Bajaruns dodas kārtējā reidā pa Mogo aizsardzības zonu, tiek apturēts, tomēr pirmais pie ripas ir Sandis Zolmanis – 4:3, Kurbads atgūst vadību. Mogo vajag mazliet vairāk par divām minūtēm, lai izlīdzinātu rezultātu, kad precīzs no vārtu priekšas ir Miks Lipsbergs. Ātri gan Kurbads atgūst vadību – Mārtiņš Cipulis ar lielisku tālšāvienu liek Henrijam Ančam kapitulēt piekto reizi spēlē. Gala vārds spēles pamatlaikā gan pieder laukuma saimniekiem, kad skaitlisko vairākumu piecas minūtes līdz mača beigām realizē Elviss Želubovskis – 5:5, kas nozīmē papildlaiku.

Papildlaikā abas komandas rada bīstamus momentus, tomēr savā vietā ir abu vienību vārtsargi. Pēcspēles metienu sērijas trešajā piegājienā precīzs ir Miks Lipsbergs, tomēr Dāvis Straupe, komandai atrodoties aizas malā, piektajā komandas mēģinājumā pārspēj Henriju Anču, liekot turpināt pēcspēles metienu sēriju. Uldi Čalpu Mogo komandas hokejisti vairs nepārspēj, bet punktu mačam pieliek Mārtiņš Cipulis – 6:5 Kurbads komandas labā.

Par mača labākajiem spēlētājiem tiek atzīti Dāvis Straupe un Miks Lipsbergs. HK Kurbads nākamais mačs paredzēts trešdien, kad savā laukumā uzņemsim HK Dinaburga.