„Kurbads” aizvada intensīvus treniņus un gatavojas debijai Baltijas čempionātā
22/08/2023
„Kurbads” aizvada intensīvus treniņus un gatavojas debijai Baltijas čempionātā

Gatavošanos jaunajai sezonai sācis HK „Kurbads”, kas šosezon pirmo reizi debitēs Baltijas „Optibet” hokeja līgā (OHL). Klubs starpsezonā piesaistīja vairākus pieredzējušus hokejistus, taču nav aizmirsts arī par savas sporta skolas audzēkņiem.

„Kurbads” iepriekšējos divus gadus pavadīja Igaunijas čempionātā, pirmajā sezonā tiekot pie sudraba, bet šajā pavasarī izcīnot čempionāta zeltu. Kluba vadība ir lēmusi spert soli augstāk, lai spēlētājiem būtu nopietnāka līmeņa spēļu prakse.

Daļa spēlētāju treniņus uzsāka jūlijā, bet visa komanda kopā sanāca augusta sākumā, kad sākās oficiālie treniņi. Starp komandas jaunpienācējiem ir labi zināmi spēlētāji, kuri iepriekš spēlējuši arī ārzemēs. Viens no šīs vasaras skaļākajiem transfēriem ir Artūrs Mickevičs. Uzbrucējs pēdējos gadus pavadīja Francijas augstākajā līgā, bet nākamajā sezonā būs viens no „Kurbads” uzbrukuma līderiem. No pērnās sezonas Latvijas vicečempioniem „Mogo/LSPA” pievienojušies uzbrucēji Artūrs Ozoliņš un Aleksandrs Biškins, vairs neeksistējošā Rīgas „Dinamo” uzbrucējs Renārs Cipruss, „Prizma” rindas atstājis uzbrucējs Dāvis Straupe, savukārt no čempioniem „Zemgale/LBTU” pārnācis aizsargs Edgars Dīķis. Tikmēr uz pārbaudes laiku komandai pievienojušies uzbrucēji Verners Fricbergs (HS „Rīga”) un „Kurbads” rindās iepriekš spēlējušais Matīss Bīriņš, kurš pērn bija „Zemgale/LBTU” sastāvā.

Vairāki hokejisti, kuri daudzus gadus veidoja „Kurbads” kodolu, jaunajā sezonā vairs nebūs kopā ar komandu. Sastāvā neredzēsim uzbrucējus Tomu Hartmani, Mārci Zembergu, Mārtiņu Vītoliņu un Juliānu Misju, savukārt aizsardzības līnijā vairs nepalīdzēs pieredzējušie Hārdijs Parādnieks un Edgars Adamovičs. Adamovičs nākamsezon būs galvenā trenera Toma Bluka asistents, bet ar vārtsargiem strādās Denijs Romanovskis. Savukārt par spēlētāju fizisko sagatavotību rūpēsies uzbrucējs Roberts Jekimovs, kurš „Kurbads” rindās aizvadīs savu otro sezonu.

„Kurbads” arī jaunajā sezonā liks akcentu uz saviem gados jaunajiem spēlētajiem, jo kluba filozofija ir nemainīga jau no tā pirmsākumiem – attīstīt savas sporta skolas audzēkņus un dot iespēju viņiem tālākai izaugsmei. „Kurbads” tiks pārstāvēts junioru attīstības hokeja līgā (JAHL), un šīs komandas vairāki spēlētāji spēlēs arī lielās komandas rindās Baltijas čempionātā. Spēles ātrums, dinamika un lēmumu pieņemšana – šie ir apstākļi, kuros jaunajiem hokejistiem nāksies adaptēties.

Gatavojoties sezonai, „Kurbads” jau aizvadīja pārbaudes spēli ar „Mogo/LSPA”, bet vēl plānota spēle Jelgavā ar „Zemgale/LBTU” un 3. septembrī Tallinā ar vietējo „Panter”. Spēle ar „Panter” hokejistiem būs laba pārbaude pirms jaunās sezonas, jo tieši pret šo komandu 13. septembrī „Kurbads” viesos aizvadīs savu pirmo spēli Baltijas čempionātā, bet savā laukumā 16. septembrī uzņems „Prizma” hokejistus.
Jaunajā sezonā „Optibet” hokeja līgā piedalīsies deviņas komandas, kas aizvadīs četru apļu turnīru, savukārt izslēgšanas cīņās iekļūs regulārās sezonas sešas labākās vienības. Nākamās sezonas čempionātā piedalīsies piecas komandas no Latvijas, trīs no Lietuvas, kā arī viens klubs no Igaunijas.

Latviju OHL pārstāvēs „Kurbads”, „Zemgale/LBTU”, „Mogo/LSPA”, „Prizma” un HS „Rīga”, Lietuvu – „Kaunas City”, „Airwell-Energija” un Viļņas „7BET Hockey Punks”, bet Igauniju Tallinas „Panter”.
OHL atklāšanas spēle notiks 8. septembrī starp „Zemgale/LBTU” un „Mogo/LSPA” komandām, savukārt regulārais čempionāts noslēgsies 28. februārī.

Dalies ar rakstu
HK Kurbads soc tīklos
Atbalstītāji
Ģenerālsponsors
Atbalstītāji